Kasutatud kontorimööbel

25 jaanuar 2012

Kas soovite osta odavat kontorimööblit? Äkki sobib Teile kasutatud kontorimööbel? Kasutatud kontorimööbli hankimine on riskide poolest võrdlemisi sarnane kasutatud auto ostmisega.

On ainult üks põhimõtteline erinevus: üldjuhul kasutatud kontorimööbli ostmisega loodetud rahalist efekti ei kaasne. Tänases artiklis selgitan lähemalt, millel põhineb minu seisukoht.

kasutatud kontorimööbelGarantii puudub!

Iga uue kontorimööbli müüja on juba seadusega kohustatud andma oma toodetele garantii 2 aastat.

Kasutatud kontorimööbliga kauplejatel
seevastu garantii andmise kohustust ei ole.

Klient võib ju 2 nädalat peale ostu sooritamist nentida, et töötooli amort läks katki või kapil kukkus uks eest ära. Teha pole aga midagi, sest müüja defektset kaupa välja ei vaheta ega remondi.

On teada, et mõned kasutatud büroomööbliga hangeldajad võtavad isegi kliendilt müügiarvele allkirja, et klient on kaubaga põhjalikult tutvunud ja loobub juba ette pretensioonide esitamisest.

Kasutatud büroomööbli ohud

Kasutatud kauba müüjad üritavad pahatihti vigu varjata. Millele tasub tähelepanu pöörata?

Realiseerimiskeskus

 • Määrdumisaste
  Kui müüja ütleb, et plekk on hõlpsalt eemaldatav, siis miks ta seda ise puhastanud ei ole? Fakt on see, et mõningad lärakad on eemaldamatud.
 • Kraapsud ja muud kulumisjäljed
  Aastad teevad oma töö ja väsinud välimusega toodet enam värskendada ei õnnestu.
 • Katkine kangas
  Müüja võib väita, et katkise / kulunud kanga vahetus ei maksa suurt midagi. See ei ole tõsi! Sageli ületab kvaliteetse kanga + tööraha maksumus täiesti uue tooli hinna.
 • Katkised konstruktsioonid
  Kasutatud asjadel võib ilmneda väga erinevaid probleeme: nii laudade kui riiulite plaadid võivad vajuda raskuse all kaardu, töötoolide amordid ja reguleerimismehhanismid väsida, sahtlite ja lükanduste siinid võivad olla murdunud jne.. Tasub kontrollida äärmise põhjalikkusega!
 • Vähe ühesuguseid tooteid
  Kasutatud büroomööbli poed hangivad oma kauba täiesti kaootiliselt. Seetõttu on nende jaoks tavaliselt problemaatiline pakkuda kliendi kontorisse mitut ühesugust töökoha komplekti (töölaud, töötool, sahtliboks ja riiul). Eriti, kui klient soovib “nagu uus” seisukorras kontorimööblit. Peab arvestama ka, et suure tõenäosusega ei õnnestu hiljem enam samasuguseid tooteid hankida. Erinevaid mudeleid on lihtsalt nii palju.

Kuna enamik kasutatud kontorimööbli müüjaid tegutseb hämaras angaaris, on neil üllatavalt lihtne tootedefekte ning kulumisjälgi varjata.

Minimaalne hinnavahe

Kasutatud büroomööbli hind sõltub eelkõige seisukorrast, aga suuresti ka müüjast (algne omanik või kaupmees). Heas seisukorras kasutatud ja päris uus büroomööbel on sageli samas hinnaklassis!

Basic KontorimööbelKonkreetne näide:

Basic Kontorimööbel OÜ töölaud maksab meie internetikaupluses www.basic.ee ainult 169 eurot koos transpordiga mistahes Eesti punkti.

Väga sarnase lauaplaadi ja täisraamiga Martela töölaud maksab kasutatud kontorimööbli poes
155 eurot, millele lisandub transport
.

Kaubamärkide Standard ja Thulema odava otsa tooteid üritatakse kasutatud peast tihti müüa praktiliselt uue toote letihinnaga.

Kasutatud kontorimööbli hinnale lisandub transport. Detailideks lahti võtmata kontorimööbli transport on võrdlemisi kulukas, ebamugav ja riskantne.

Seevastu enamikul uue kontorimööbli müüjatest on transport juba hinnas sees!

Kokkuvõte

Mõistlik on mõelda tulevikule. Mitu aastat kavatsete “uut” büroomööblit kasutada? Kas kasutate büroomööblit igapäevaselt? Kas tegevuse laienedes soovite lisaks osta samasugust büroomööblit?

Ilmselge on, et uus büroomööbel säilitab värske ilme mitmete aastate jooksul (st. kestab kauem).

Kasutatud kontorimööbli ainus võimalik eelis võrreldes uuega on hind. Samas võrreldes heas seisukorras kasutatud ja täiesti uut kontorimööblit ei ole hinnavahe märkimisväärne. Kas minimaalne hinnavahe on väärt garantii puudumist, kellegi poolt kasutatud ressurssi, juba olemasolevaid kulumisjälgi ja transpordi käigus tekkida võivaid defekte? Mina arvan, et kindlasti mitte!

Uus kontorimööbel = 2 aastat garantiid + palju pikem kasutusperiood!

Kui eelarve on pingeline, soovitan kaaluda järgmiseid variante:

 • Kontorimööbli liising. Basic Kontorimööbel OÜ pakub järelmaksu väga atraktiivsetel tingimustel.
 • Kontorimööbli ost etappide kaupa, vastavalt tegelikule vajadusele. Basic Kontorimööbel OÜ peab tooteid arendades väga oluliseks ühilduvust olemasolevate mudelitega. Võite kindel olla, et meilt saate sobiva kontorimööbli ka aastate pärast. Isegi, kui tooteid on vahepeal täiustatud!
  .

  .

Sildid: - - - - - - - - - - - - -

artikli autor: Siim Kallisaar

Basic Kontorimööbel OÜ projektijuht. Siim on juba pikki aastaid meie kliendi- teeninduse hing ja süda. Ta nõustab kliente, koostab nii eritööde jooniseid kui terviklikke sisekujundusprojekte, korraldab tarned ning paigaldused. Liialdamata võib öelda, et Siim teab kontorimööblist ja selle tootmisest praktiliselt kõike.

Vasta

Facebook