Korralik töölaud aastateks

17 mai 2011

Töölaua nime all müüdavate toodete valik on päris kirju. Kuidas valida see õige?
Valiku lihtsustamiseks lahkan olulisemaid aspekte Basic töölaua näitel.

Sobivus pikkadeks tööpäevadeks

Tööpäev kestab 8 tundi ja tüüpiliselt veedame me märkimisväärselt suure osa tööpäevast arvutiga töötades. Töölaud peab olema selline, mis ei väsita keha ega tekita lihaspingeid.

Basic töölaud on L-kujuline: sellesse töölauda saab kõnekeeles väljendatuna „tooliga sisse sõita“ ja küünarnukid lauale toetada. Nii on õlavööde minimaalselt pingutatud. Arvuti ekraani saab paigutada väljasirutatud käte kaugusele, laua nurka. Piisavalt jääb ruumi ka teiste töövahendite paigutamiseks.

Basic töölaud sahtliploki ja ümara lisalauaga

Maitsekas väljanägemine

Basic Kontorimööbel tootesarja arendades on lähtutud asjaliku kontori põhimõttest. Esikohale on seatud toodete praktilised omadused (nt. suur tööpind ja ergonoomia). Vürtsi lisavad robustsed konstruktsioonid ja kvaliteetsed materjalid. Meie arvame, et kontor peab olema ilus koht.

Meie viimistlusmaterjal, hele vahtra melamiin, on hõlpsalt puhastatav!

Siit blogist leiate rohkelt reaalseid tootefotosid ja ma loodan, et teile meeldivad meie tooted.

kvaliteetne paks ABS servakant

Vastupidavus

Kvaliteetne töölaud peab heaperemeheliku kasutamise korral ajahambale vastu üle kümne aasta. Kummalisel kombel ei ole odavalt valmistatud ja korralike töölaudade hinnavahe Eesti turul märkimist väärt. Et hinnavahe sisuliselt puudub, siis seda enam tasub ennast kurssi viia toodete iseärasustega.

Töölauda ostes tasub silmas pidada 10 aasta perspektiivi:
kas konkreetse laua kvaliteet võiks vastu pidada 10 aastat või mitte?

Vastupidavat töölauda iseloomustab:

  • Paks töölaua plaat. Töölaua plaadi paksus peab olema min. 1,5cm. Eelistatult aga üle 2cm.
  • Kvaliteetne töölaua plaadi kattematerjal. Kui juba kaupluses välja pandud näidisel on kraapsud peal, siis ilmselgelt kulub selle lauaplaadi viimistlus juba 1 aastaga võrdlemisi inetuks.
  • Kvaliteetne paks ABS servakant. Mõned tootjad katavad lauaplaadi servasid sisuliselt paberiga, millelt kulub värv paari päevaga. Mõni kant tuleb liimist lahti nagu nõukogudeaegsel köögikapil.
  • Lauaplaadi alla jääv tugev metallist “täisraam”.
    NB! Enamikul soodsama hinnaklassi töölaudadel ei ole täisraami, mis tähedab, et lauaplaat vajub aja jooksul inetult looka. Kusjuures, mõningatel töölaudadel ei ole laua all ühtegi metallist detaili.
  • Reguleeritavad jalad tagamaks laua stabiilsuse ebatasasel pinnal.

Basic töölaud toetub tugevale metallist täisraamile

Avar tööpind

Töölaud olgu alati pigem suur, kui liiga väike. Juba arvuti ekraan, klaviatuur ja hiir võtavad töölaua pinnast arvestatava ruumi. Ja kui tekib vajadus töötada mitme A4 paberiga korraga, ongi keskmise suurusega töölaud praktiliselt asju täis. Väikeseid töölaudu ei tasu seega igapäevatööks kaaluda.

Kui kontoris vähegi ruumi jagub, tasub valida suurem töölaud.

Kõikidele käesolevas artiklis kirjeldatud nõudmistele vastab suurepäraselt Basic töölaud, mille saate tellida meie internetikauplusest www.basic.ee. Tellige julgelt, sest tellimine on teile täiesti riskivaba. Kui toode teile mistahes põhjusel ei sobi, on teil võimalus 14 päeva jooksul toode tagastada. NB! Maksame “raha tagasi garantii” käigus ise kinni ka mõlemasuunalise transpordi!

Sildid: - - - - - -

artikli autor: Timo Teder

Basic Kontorimööbel OÜ asutaja (2001), omanik ja tegevjuht. Timo tegeleb ettevõtte igapäevase juhtimise, pideva arendamise ja suuremate projektidega. Hariduselt ajakirjanik (Tartu Ülikool, 2005) ning MBA (Tartu Ülikool, 2007). LinkedIn profiil: Timo Teder

Vasta

Facebook