Kuidas valida kontorisse riiul?

11 jaanuar 2011

Kontorisse riiulit valides on kõige olulisem silmas pidada tema põhifunktsiooni: mida ja kui palju riiul mahutama hakkab. Seetõttu on esimese asjana mõistlik üle vaadata planeeritava riiuli mõõdud.

Optimaalne riiulivahe kõrgus: 37-38cm. Soovituslik riiulivahe kõrgus tuleneb standartse A4 dokumendikausta kõrgusest. Kausta peale jäetakse pisut õhuruumi, tänu millele on mugav kausta  riiulist välja tõmmata või riiulisse panna dokumendikaustast ka pisut kõrgemaid esemeid.

kontori riiulOptimaalne kontoririiuli laius: 70-80cm. Selline standard lähtub asjaolust, et laiemad riiulid vajavad raskuse kandmiseks lisatugevdusi. Kitsama riiuli “jooksva meetri” hind kujuneb aga liiga kalliks, sest ebaproportsionaalselt suur osa materjalist kulub külgseinadele.

Plaadid peavad kandma suuri raskusi. Kuna reeglina hoitakse riiulites raskeid paberipakke, on kindlasti kõik näinud raskuse all looka vajunud riiuleid. Sellist situatsiooni on võimalik vältida ostes paksust plaadist valmistatud riiuli. Mida paksem on riiuli plaat, seda suurem on tema kandevõime.

Tänapäeval valmistatakse kõik kontoririiulid saepuruplaadist. Peamine nähtav erisus seisneb materjalis, millega saepuruplaat on kaetud. Kõige odavamad riiulid kaetakse paberiga. Kvaliteetsemad melamiini, laminaadi või spooniga. Arvata võib, et paberilt kulub värv päris kiirelt. Valides melamiini, laminaadi või spooniga kaetud riiuli võite olla kindel, et viimistlus säilib kaua.

Suurim risk riiulite juures on külgede laiali vajumine, mille vältimiseks fikseeritakse riiuli vaheplaadid jäigalt riiuli külgedele. Kvaliteetsetel riiulitel on osa vaheplaate fikseeritud ja osa liigutatavad.

Stabiilsuse tagamiseks peab riiuli tagasein olema ühes tükis. Tihti valmistatakse tagasein kolmest osast, silmas pidades mugavat pakendamist ja transporti. Väikestest tükkidest tagaseinaga riiul jääb “tudisema”. Lahtipõrumise vältimiseks tuleb riiuli tagasein kinnitada kruvidega, mitte naeltega.

Riiuli viimistlus valige sobiv ülejäänud mööbliga. Kui teie olemasolev büroomööbel pärineb ühelt tootjalt, on tark alustada uue riiuli otsingut sama tootja juurest. Kindlasti tasub teada, et võite täpselt sama materjaliga viimistletud büroomööblit leida erinevatelt büroomööbli tootjatelt. Nimelt kasutab enamik büroomööbli tootjaid tänapäeval samu viimistlusmaterjalide tarnijaid.

Sildid: - - - - - - -

artikli autor: Siim Kallisaar

Basic Kontorimööbel OÜ projektijuht. Siim on juba pikki aastaid meie kliendi- teeninduse hing ja süda. Ta nõustab kliente, koostab nii eritööde jooniseid kui terviklikke sisekujundusprojekte, korraldab tarned ning paigaldused. Liialdamata võib öelda, et Siim teab kontorimööblist ja selle tootmisest praktiliselt kõike.

Vasta

Facebook