Kogu tõde sahtliboksidest

5 august 2011

Klassikaline kontoritöökoht koosneb töölauast, töötoolist, riiulitest ja töölaua all või kõrval asuvast sahtliboksist, mis on hinnatud väikeste ja kiiresti kättesaadavate kontoritarvete hoiukohana.

Sahtlibokse on kahte tüüpi: laua alla kinnituvad ja põrandale toetuvad.

Laua alla kinnituvad sahtliboksid on tavapäraselt mahult väiksemad ja odavamad. Aga mitte alati. Korraliku lauaplaadi (saepuruplaadi kvaliteet erineb tootjati olulisel määral) külge on võimalik “riputada” ka raske sahtliboks. Põrandale toetuv sahtliboks seevastu on aga tavapäraselt nö. normaalmõõdus.

sahtliboks

Lukusüsteemid

Lukustuse süsteemide järgi jagunevad sahtliboksid järgmiselt:

 • Lukustus puudub
  Kõige lihtsam ja odavam variant. Sobib juhul, kui te sahtlit lukustada ei soovi.
 • 1 sahtel lukustatav
  Selline lahendus sobib väiksematele asjadele ligipääsu tõkestamiseks.
  Tavapäraselt on lukustatav ülemine sahtel, aga kohtab ka teisi variante.
 • Kesklukk
  Keskluku mehhanism lukustab ühest lukust kõik sahtlid.

Sahtliboksi lukk on mõeldud kaitseks uudishimulike pilkude, mitte varaste eest. Vargakindlaks panipaigaks tuleb soetada kvaliteetne seif.

Kuidas ära tunda korralik sahtliboks?

 • Viimistlusmaterjalidsahtliboks büroomööbel
  Erilist tähelepanu pöörake mööbliplaatide kantidele. Kui need on melamiinist, laminaadist või ABS’ist, siis võite kindlad olla selle vastupidavuses. Laialdaselt kasutatakse ka paberilaadsest materjalist servakante – need kuluvad väga kiiresti!
 • Sahtlite põhjad
  Vältida tasub sahtlibokse, mille sahtlite põhjad on seinte külge kinnitatud naelte või klambritega. Naelad ega klambrid ei suuda kanda igapäevast raskust ja peagi tulevad sahtlipõhjad lahti. Sahtli põhi peab olema paigutatud selleks ette nähtud soone sisse.
 • Sahtlite pikkus
  Äärmiselt tobe viis sahtliboksi tootmiskulude kärpimiseks on suurde sahtliboksi korpusesse korpusest märksa lühemate sahtlite paigaldamine. Nii uskumatu kui see ka ei ole, siis sellised sahtliboksid on Eesti turul täiesti vabalt saadaval!
 • Siinid
  Kuna sahtliboksi siinid on kasutuses päevast-päeva, siis peavad need olema metallist.

Lihtne montaaž

Sahtiboks on võrdlemisi keerukas mööblitükk. Seetõttu enamik kvaliteetse kontorimööbli tootjaid panevad maksimaalse koostekvaliteedi saavutamiseks sahtliboksi tehases ise kokku. Kliendi juures paigalduskohas lisatakse vaid transpordikartlikud väljaulatuvad detailid: rattad ja käepidemed.

Miks on sahtliboksil rattad?

sahtliplokkRattad on sahtliboksi teisaldamiseks. Olen Põhjamaades näinud kontoreid, kus töötajad igapäevaselt kohal ei käi. Sageli on sellises asutuses töölaudu ja -toole vähem kui töötajaid, aga igal töötajal on personaalne sahtliboks.

Kui inimene tuleb tööle, võtab ta hoiuruumist oma sahtliboksi ja lükkab lähima vaba töölaua juurde. Tänu optimaalsele töökohtade arvule hoitakse kokku hulk raha.

Sahtlite sisu

Sahtliboksi sahtlid ei pea olema vaid tühjad kastid!

On olemas rippkaante sahtliboksid, kus alumine sahtel on suurem ja spetsiaalselt rippkaante hoidmiseks ette nähtud siinidega. Nii ei pea rippkaante kasutaja oma töökohalt tõusma, et minna kontori teises otsas olevast kapist dokumente võtma.

Kallimatel sahtliboksidel on võimalik jagada sahtlid vaheseintega kaheks. Nii saab sahtlisse paigutada kaks ühtlast A4 paberite virna ilma, et need sahtli avamisel-sulgemisel segamini läheksid.

Mõistlik mõte on kõige ülemisse sahtlisse paigaldada kirjutusvahendite hoidik. Spetsiaalset hoidikut kasutades on tagatud, et kirjutusvahendid ja muud pisiasjad on sahtlis alati oma õigel kohal.

Sildid: - - - - - - - - - - - - -

artikli autor: Siim Kallisaar

Basic Kontorimööbel OÜ projektijuht. Siim on juba pikki aastaid meie kliendi- teeninduse hing ja süda. Ta nõustab kliente, koostab nii eritööde jooniseid kui terviklikke sisekujundusprojekte, korraldab tarned ning paigaldused. Liialdamata võib öelda, et Siim teab kontorimööblist ja selle tootmisest praktiliselt kõike.

Vasta

Facebook